Díky triku od Číňanek nemám hlad a břicho se mi zmenšilo v pase o 10 cm. Všichni si toho všímají
Jestli právě začínáte hubnout do plavek, pak vám možná přijde vhod recept na čaj, který vás při pravidelném popíjení může do léta o pár kilo „sfouknout“. Zrychluje totiž metabolismus a snižuje chuť k jídlu. Navíc si jej připravíte z jedné poměrně levné ingredience, kterou má většinou každý doma.
Toto velmi intenzivní aromatické koření je vlastně takový malý zázrak. Čaj z něho totiž při denním popíjení snižuje krevní tlak, takže jeho zdravotní účinky ocení hlavně ti, kteří mají s hypertenzí vleklé potíže. Tím, že obsahuje velké množství antioxidantů, také přirozeně podporuje obranyschopnost a chrání před nemocemi. Pomůže i tehdy, pokud máte dýchací potíže. Uvolňuje totiž hleny a zmírňuje kašel. Působí také jako analgetikum, takže si tento čaj můžete dát vždy, když máte pocit, že vám v hlavě „kutá tisíc permoníků“ nebo vás po návštěvě posilovny bolí svaly tak, že se nemůžete pomalu ani ohnout, abyste si zavázali tkaničky od botasek.
Rozhýbe látkovou výměnu
Tohle zvláštní koření, které mnozí znají spíše z dob našich babiček nebo z orientální kuchyně, uleví navíc i od bolesti zubů, dásní a krku a v případě, že vás trápí nepříjemné afty v ústech či nepříjemný dech. Jenže to zdaleka není vše. Čaj z těchto sušených, dosud neotevřených květních poupat jednoho stálezeleného stromu působí totiž přímo zázračně, jestliže potřebujete podpořit trávení a rozhýbat látkovou výměnu v těle.

Naskočte na hubnoucí „tiktokový“ trik Číňanek
Kořeněný výluh tak může být užitečný po jídle nejen při bolestech břicha a nadýmání, ale především tehdy, když potřebujete rozhýbat pořádně činnost střev i vstřebávání živin a ubrat pár centimetrů v pase. Své o tom ví třeba Číňanky, které tento hubnoucí trik používají pro ploché břicho a propagují tento způsob na jedné z nejpopulárnějších sociálních sítí. Už víte, o které babičkovském koření se silnou a velmi specifickou chutí i vůní se jedná? Je to starý dobrý hřebíček, jehož největšími producenty jsou Indonésie a africký ostrov Madagaskar. Populární koření v dřívějších domácích apotékách zvládne díky unikátní kombinaci účinných látek někdy více než léky. Či v tomto případě předražené prostředky na hubnutí z lékáren, e-shopů a mnohdy i podvodných nabídek na internetu.
Zahání chutě, a ještě budete hezky vonět
Hřebíček má tradičně využívané trávicí účinky, co je ale jeho ještě větší bonus, pomáhá díky přírodním hořčinám zahnat chutě na jídlo, především na sladkosti. A ještě po něm budete hezky vonět! Toto koření umožní, že díky aktivním látkám tělo spaluje více kalorií i v klidu. Podporuje tvorbu trávicích enzymů, zmírňuje nadýmání a nepříjemné pocity po těžkém jídle a navíc působí močopudně a pomáhá odplavit škodliviny z těla. Dokonce má tak silné protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, že může pomoci i od mírných zažívacích potíží nebo infekcí v trávicím traktu. Pozor ale na to, abyste to nepřepískli s množstvím. U citlivých osob nebo při nadměrné konzumaci může totiž dráždit žaludek.

Hřebíček nechte louhovat
Jestli tedy chcete být letos na plážích a koupalištích za „kobru“, zvolte tento jednoduchý a finančně vcelku nenáročný způsob. Přípravu hřebíčkového čaje zvládne každý. Zhruba 6 kusů hřebíčku vsypte do hrnku a zalijte je čtvrt litrem vroucí vody. Nechte louhovat 10 až 15 minut a poté můžete přecedit. Pokud specifickou chuť nezvládnete, přidejte lžičku medu nebo kapku citrónu na dochucení. Hubnoucí čaj pijte nejlépe ráno nalačno nebo večer před spaním. Nepijte více než jeden až dva šálky denně.
Těhotné ženy by se mu měly vyhnout
I v tomto případě ale platí všeho s mírou. Hřebíčkový čaj se vůbec nedoporučuje těhotným ani kojícím ženám, stejně jako dětem do šesti let, lidem s citlivým žaludkem a těm, kteří užívají léky na ředění krve. Hubnoucí účinky tohoto koření můžete ještě více podpořit, a to tím, že do čaje přidáte skořici nebo zázvor, které zvyšují tzv. termogenní efekt. Důležitý je při hubnutí vždy především výdej a příjem, a tak doplňte pití tohoto čaje ještě i pohybem, pitným režimem a lehkou stravou. Ani hřebíček totiž není všemocný.
Zdroje: www.kupi.cz, www.zdravestravovani.eu, www.ireceptar.cz