Vránovi se v novém klubu daří. Jeho dvougólový výkon však zastínil zkrat gólmana

Přidat na Seznam.cz

Český hokejista Jakub Vrána po přestupu z Detroitu do St. Louis výrazně ožil. Během pěti zápasů nastřílel už čtyři branky, z toho poslední dvě dnes v noci. Avšak ani jeho gólový příspěvek nepomohl St. Louis k vítězství, i když tým vsítil pět branek. Soupeř z Minnesoty totiž nastřílel o tři góly více.

Jakub Vrána však nebyl hlavním středobodem utkání, i když by si to jistě zasloužil. Nejvíce se totiž mluvilo o jeho spoluhráči z brankoviště Jordanu Binningtonovi. Ve chvíli kdy St. Louis ztratilo nadějné vedení 3:1, neudržel jeho gólman nervy a vyrážečkou trefil Ryana Hartmana, který do něj po gólu na 5:4 najel. V tu chvíli se strhla mela, jak je vidět na videu níže. Nepsaným pravidlem bývá, že gólman se „pere“ s gólmanem, a tak „strážce“ minnesotské svatyně Marc-André Fleury se rozjel přes celé kluziště. Jenže čároví rozhodčí jim to nedovolili.

Jejich kolegové, hlavní arbitři, pak rozdali tresty. Binnington vyfasoval pět minut plus trest do konce utkání. Fleury dvě minuty a Hartman ten samý „flastr“. Kromě hráčů St. Louis byl hodně naštvaný i jejich kouč Craig Berube. „Hartman najel do brankoviště a trefil gólmana. Měl vyfasovat dvouminutový trest, který také dostal. Nemám problém s tím, jak Binnington reagoval. Ale neprominu mu, jak Hartmana trefil. To je trest do konce utkání za jakýchkoliv okolností,“ zlobil se kouč St. Louis.

Ale ještě zpět k Vránovi. Trenér Berube pro něj má jen slova chvály. „Dal dvě branky, skórovat zkrátka umí. Má dobrou střelu a dělá dobře i další věci,“ chválil českého útočníka lodivod St. Louis Berube.

Zdroj: autorský článek, nhl.com