Středeční bohaté menu NHL přineslo konec sérii výher Devils. Vejmelka udržel čisté konto a David Pastrňák opět k nezastavení

Přidat na Seznam.cz

Večerní program NHL nabídl celkově patnáct utkání a v akci byla i řada českých hráčů. Toronto s Davidem Kämpfem ukončilo vítěznou šňůru New Jersey. Karel Vejmelka začaroval branku Arizony a Boston, i přes gólový příspěvek českého kanonýra, prohrál na ledě Floridy.

Carolina Hurricanes – Arizona Coyotes 0:4

Karel Vejmelka se postavil do branky Arizony a vymazal střelce domácí Caroliny. Český brankář si připsal 36 úspěšných zákroků a zaspal si své druhé čisté konto v letošní sezóně NHL.

„Každým zápasem je to lepší a lepší, zvlášť když udržíte čisté konto,“ řekl Vejmelka pro NHL.com. „Vždy je lepší, když na vás jde více střel. Soustředil jsem se jen na každou střelu. Hodně mi pomohli i obránci. Jako tým jsme odvedli skvělou práci“.

Českého gólmana chválil i trenér Arizony: „Neříkám, že to byl snadný shutout, to si vůbec nemyslím. Ale Karel chytal dnes neuvěřitelně“.

New Jersey Devils – Toronto Maple Leafs 1:2

Vítězná šňůra Devils se zastavila na čísle 13. Postaral se o to tým Toronta, který o osudu utkání rozhodl už v první třetině. Vítěznou branku si v 15. minutě připsal Holmberg. Prohru neodvrátil ani ve skvělé formě chytající Vít Vaněček, který zapsal 18 úspěšných zákroků. David Kämpf strávil na ledě necelých devatenáct minut.

„Potřebovali jsme tu dnes vyhrát, bez ohledu na to, s kým hrajeme,“ zhodnotil utkání trenér Maple Leafs Sheldon Keefe.

Florida Panthers – Boston Bruins 5:2

Brankář Spencer Knight držel střelce Bostonu na uzdě a za svá záda propustil pouze dva střelecké pokusy z hole Davida Pastrňáka a Charlieo McAvoye. Hvězdou utkání byl vyhlášen Aleksabder Barkov, který zapsal 1+2. „Nevyhráli jsme tolik zápasů, kolik bychom chtěli, je to i o koncepční práci. Potřebujeme se chytit a proti Bostonu to dnes vyšlo fantasticky,“ zhodnotil utkání útočník Floridy.

Zdroj: NHL.com, redakce