Skupina A dohrána. Známe první osmifinalisty mistrovství světa v Kataru

Přidat na Seznam.cz

Nizozemsko a Senegal rozhodlo o svém osudu a oba týmy postupují ze skupiny A do osmifinále. Holanďané porazili ve svém posledním skupinovém zápase Katar 2:0 a zajistili si první místo. Druhé místo si vybojoval tým Senegalců, když se jim podařilo porazit Ekvádor 2:1.

Fotbalisté Nizozemska postoupili do top šestnáctky z prvního místa, ikdyž se jim podařilo vyhrát dva zápasy nad Katarem a Senegalem a uhrát bod s Ekvádorem. Katar jako první tým v historii, který hostil mistrovství světa nezískal na domácí půdě ani bod. Lvíčata poslal do vedení ve 26. minutě Cody Gakpo třetím gólem na šampionátu a na začátku druhého poločasu skóroval Frenkie de Jong.

Holanďané pod vedením trenéra Louise van Gaala neprohráli již osmnáct zápasů po sobě a na letošním mistrovství světa míří hodně vysoko. V sobotním osmifinále Nizozemsko nastoupí proti druhému týmu ze skupiny B, kterým bude pravděpodobně vítěz kontroverzního zápasu USA nebo Írán.

Senegal prožívá zřejmě velkou euforii. Po dvaceti letech se jim povedlo podruhé postoupit do osmifinále mistrovství světa. Ve svém posledním zápase proti Ekvádoru dokázali zvítězit 2:1. Do vedení poslal africký tým ve 44. minutě Ismaila Sarr z pokutového kopu. V druhé půly dorovnával Moisés Calcedo, ale hned za dvě minuty vrátil Senegalce do vedení kapitán Kalidou Koulibaly svým úplně prvním gólem v reprezentaci.

Zdroje: sport.cz , isport.blesk.cz