S Mrázkem v bráně si Chicago připsalo čtvrtou výhru v řadě

Přidat na Seznam.cz

Brankář Petr Mrázek se postavil do branky Chicago Blackhawks a zapsal si třicet úspěšných zákroků, které zajistily výhru 4:3 v prodloužení nad Buffalem. I přes sérii výher zůstává tým Chicaga na chvostu tabulky Západní konference.

Chicago zapsalo čtvrtou výhru z pěti posledních duelů, když ve třetí třetině smazalo dvoubrankový náskok soupeře. Duel se do prodloužení dostal díky trefě Setha Jonese, který se prosadil v poslední minutě třetí třetiny.

Seth Jones byl i u rozhodující trefy prodloužení. Předcházel mu zákrok českého brankáře. Odražený puk se dostal k Tyleru Johnsonovi, který přesným pasem našel Jonese, který bekhendem propasíroval puky mezi betony brankáře Craiga Andersona.

Do večerního programu NHL zasáhli z českých hráčů už jen David Kampf z Toronta a Radko Gudas z Floridy, když ve vzájemném duelu byl spokojenější zástupce Maple Leafs. Duel rozhodl v prodloužení svou druhou brankou Nylander. Radko Gudas si připsal asistenci při brance Mahura.

Zdroj: NHL.com, redakce