Ronaldo pravděpodobně zažaluje svůj bývalý klub Juventus Turín

Přidat na Seznam.cz

Vzdal se Ronaldo dobrovolně svého platu, nebo pouze poskytl bývalému klubu odklad plateb? To je důvod sporu, kvůli kterému se chce Portugalec obrátit na soud, uvedl webový portál Sport1.

Cristiano Ronaldo se zřejmě bude soudit se svým bývalým klubem Juventusem Turín. Portugalec měl s Italy smlouvu od roku 2018 do roku 2021 a hodlá proti nim podniknout právní kroky.

Podle zprávy jde o 19,9 milionu eur (skoro 486,5 milionu Kč) na platových splátkách od sezony 2020/21, které osmatřicetiletý hráč požaduje po svém bývalém klubu. Během pandemie, která přivedla řadu klubů do obrovských finančních potíží, se prý Juventus a Ronaldo dohodli i na snížení jeho platu.

Jádrem sporu je nyní otázka, zda se jednalo o dobrovolné zřeknutí se práva, nebo pouze o odklad plateb.

Zatímco totiž Ronaldo, který si údajně v té době snížil plat z necelých 31 milionů eur (přes 757 milionu Kč) na 11 milionů eur (skoro 268 milionu Kč), si nyní pravděpodobně nárokuje svůj zbývající plat. Juventus tvrdí, že se tehdy dobrovolně vzdal části svého platu a že nikdy nešlo o žádné odložení plateb.

Klub také trvá na tom, že Ronaldo tehdy podepsal dokumenty, které to dokazují, a proto Portugalec nyní nemá na peníze žádný právní nárok.

Stejně jako Ronaldo, který nyní skóruje za saúdskoarabský Al-Nassr, i bývalá hvězda Juventusu Paulo Dybala podnikl právní kroky proti svému bývalému klubu.

Podle zprávy se Juventus dokázal s Argentincem, který nyní hraje za AS Řím, mimosoudně dohodnout na zaplacení téměř tří milionů eur (okolo 73,3 milionu Kč).

Zdroj: sport1.de, redakčně upraveno