Robert Lewandowski neproměnil penaltu a Polsko tím pádem přišlo o výhru nad Mexikem

Přidat na Seznam.cz

Guillermo Ochoa vychytal penaltu od legendárního střelce z Barcelony Roberta Lewandowského a zajistil tak pro svůj tým bod, když Mexiko a Polsko v úvodním utkání skupiny C na mistrovství světa v Kataru remizovalo 0:0.

Mexiko bylo v zápase, který postrádal skutečnou útočnou kvalitu, nebezpečnější, ale Polsko mělo největší šanci získat všechny tři body, když Lewandowského v pokutovém území srazil Hector Morena a po přezkoumání VAR byla nařízena penalta. Lewandowski jako zkušený střelec přistoupil k míči, ale jeho krotký přímý kop zachránil 37letý brankář Ochoa, který se na mistrovství světa představil už popáté.

Mexiko se v úvodní čtvrthodině dostalo do první šance zápasu, když se na zadní tyči prosadil Alexis Vega a hlavičkou poslal míč o centimetry vedle. O chvíli později si Jesus Gallardo naběhl do pokutového území a donutil Wojciecha Szczesného vyběhnout z brankové čáry, situaci nakonec museli zachránit obránci.

Po nevýrazném prvním poločase hra po přestávce ožila a po pár minutách rozhodčí Beath po kontrole na videu nařídil pro Polsko penaltu po diskutabilním souboji Morena s Lewandowským. Penalta byla nařízena i přes protesty Mexičanů, ale brankář Ochoa předvedl skvělý zákrok a z 12 metrů nedovolil nejlepšímu střelci Polska vstřelit svůj první gól na mistrovství světa. Mexiko mělo ideální podmínky k tomu, aby se prosadilo a zajistilo si vítězství. To se ale nestalo a obě strany se spokojily s bodem z úvodního zápasu.

Sestavy:

Mexiko: Ochoa – Sánchez, Montes, Moreno, Gallardo – Herrera (71. Rodríguez), E. Álvarez, Chávez – Lozano, Martín (71. Jiménez), Vega (84. Antuna). Trenér: Martino.

Polsko: Szczesny – Cash, Glik, Kiwior, Bereszyňski – Krychowiak – Kamiňski, Zieliňski (87. Milik), S. Szymaňski (72. Frankowski), Zalewski (46. Bielik) – Lewandowski. Trenér: Michniewicz.

Zdroje: sport.cz , isport.blesk.cz