NHL – McDavidova neskutečná paráda. V prodloužení rozhodl krásným sólem utkání s Golden Knights

Přidat na Seznam.cz

Ačkoli se hvězdný útočník v průběhu zápasu spíše trápil, v prodloužení si neváhal převzít puk do své péče a sólem od červené čáry si nabruslil před brankáře Hilla. Perfektně umístěnou střelou pod horní tyč zajistil pro Edmonton bonusový bod.

Hokejisté Las Vegas vyrazili na venkovní trip. První zastávkou na této cestě bylo utkání v Edmontonu proti olejářům, kteří aktuálně zaujímají čtvrtou pozici Pacifické divize NHL.

Olejáři se i v této sezóně spoléhají na hvězdné duo, Connora McDavida a Leona Draisaitla. I tentokrát se oba zapsali mezi střelce. Jako první se prosadil druhý jmenovaný, když se k němu v polovině utkání dostala křižná přihrávka a nekompromisní střelou vyrovnával průběh utkání na 2:2.

McDavid se o slovo přihlásil až ve druhé minutě prodloužení. Na červené čáře převzal puk od Darnella Nurse a vydal se na pouť až před hostujícího brankáře, kterému nedal povedenou střelou pod horní tyč šanci zareagovat.

Druhou asistenci na vítěznou branku si připsal Draisaitl, který tak zažil povedený večer, když celkově zapsal bilanci 1+1.

Zdroj: NHL, redakce