Není otázka jestli, ale kdy. Kanonýr Lionel Messi útočí na další rekord

Přidat na Seznam.cz

Unikátní, jedinečná, neopakovatelná. Taková je aktuální forma Lionela Messiho, který obléká dres Interu Miami. Za americký klub odehrál pouze osm zápasů, ale už nyní patří mezi nejlepší střelce. Pravděpodobně se stane elitním střelcem Interu.

Historické tabulky střelců Interu Miami vypadají následovně. Nejlepším kanonýrem klubu je Gonzalo Higuaín s 29 góly. Druhý je Leonardo Campana s 18 přesnými zásahy. Třetím je právě Lionel Messi, který už má 10 gólů.

Jedinečnost argentinského fotbalisty tkví především v tom, jaký má přehled o hře. Za Miami odehrál pouze 8 zápasů a získal 10 gólů a na další tři přihrál. Zdobí ho přehled o hře, poslepu dokáže přihrát míč do prostoru, kde zatím nikdo není. Jeho spoluhráči na dané místo doběhnou, a pak mohou klidně zakončovat bez přípravy, protože Messiho přihrávky jsou velmi přesné.

Držitel klubového rekordu je Gonzalo Higuaín odehrál 70 zápasů, podle statistik má průměr 0,41 branky na zápas. Messi má díky senzačnímu vstupu do nového angažmá průměr 1,25 branky na zápas.

Pokud udrží Messi současné tempo, tak bude potřebovat dalších 16 zápasů k tomu, aby překonal Higuaína.

Fotbaloví fanoušci se umění Lionela Messiho užívají a především ti, jejichž srdce patří Interu. Mimochodem, kousky argentinského fotbalisty si pořádně užívají také sportovní komentátoři. Zejména ti, kteří komentují španělsky.

Autor: Autorský text