Nečekaný módní hit roku 2025: Tento bizár z devadesátek je zpátky a je 100x horší než si pamatujete
Módní trendy se opakují. U některých svršků můžeme být rádi, že se vrací, u dalších už ovšem takové nadšení nepanuje. Dnes se ostatně začínají navracet i některé bizáry z devadesátek, u kterých pamětníci zapláčou.
Říká se, že každá móda bývá dvakrát směšná – na počátku a na konci. Pokud jste žili v divokých devadesátkách, jistě si pamatujete televizní hitparádu Eso nebo časopis Bravo. Vzhledem k tomu, že internet byl tehdy v plenkách, módní trendy udávaly osobnosti z televizních obrazovek či stránek časopisů. Pokud si dnes nějaký takový časopis prolistujete, možná vám bude tehdejší móda dost povědomá. Aktuálně se z ní totiž opět stává trend, a to u generace Z, jež tuto dobu prakticky nezažila.
Kalhoty, jež měly zůstat v módním pekle
Může být překvapující, že zvonové kalhoty neboli zvonáče nemají původ u hippies. Jsou totiž mnohem starší a přišly z dost nečekaného směru. Už v 18. století je nosili američtí námořníci. Teprve mnohem později přešly na „druhou stranu“ a staly se symbolem kontrakultury šedesátých a sedmdesátých let 20. století. Módní rádci přitom zvonové kalhoty propagují i dnes. Radí je nosit třeba ženám s dlouhýma nohama, protože na nich vypadají opravdu dobře.
Aktuálně se ovšem dostávají opět do módy i zvonáče z druhého období jejich boomu. Ano, z devadesátek. Na přelomu tisíciletí je ostatně nosila většina mladších žen a také někteří pánové. V každém případě se objevovaly i takové bizáry jako široké zvonové džíny s nízkým pasem. Často je přitom nosili členové různých kapel, kteří udávali trendy. Široké nohavice byly často doplněny ohrnutým lemem. I v takových kalhotách lze potkat dnešní mladé, a mnozí pamětníci se ptají: proč?!

„Frčí“ i boty ve stylu Spice Girls
Spice Girls byla britská dívčí kapela, ze které se „rekrutovala“ třeba Victoria Beckham. Kdo z pamětníků na devadesátky by si ostatně nepamatoval hit Wannabe z roku 1996? Právě Victoria, která si říkala Posh Spice, tehdy uvedla, že se členky kapely nedokážou soustředit v nízkých botách. Není tedy divu, že Spice Girls nosily platformy, tedy boty s vysokou podrážkou pod celou délkou chodidla. Hlavně díky „spajskám“ se taková obuv stala v devadesátých letech široce oblíbenou.
Platformové boty proslavila především značka Buffalo. Tahle německá společnost byla založena už na konci sedmdesátek, ale původně se soustředila na kovbojské boty, což vzhledem k jejímu názvu zase tak nepřekvapí. V roce 1995 ovšem využila příležitost a na trh uvedla své platformy, které proslavily právě Spice Girls. Dnes se tyto boty začínají dostávat zase do módy, a to včetně některých bizárů, mezi které patří především plastové platformové pantofle. Ty jsou inzerovány jako skvělý doplněk na dovolenou, ale začínají se nosit i běžně.

Další módní hity z devadesátek
Platformové boty v devadesátkách proslavily i Cher, Madonna či Cameron Diaz. S oblibou je ale nosili také členové chlapecké kapely ‚N Sync. Češi každopádně v devadesátých letech rádi oblékali i další svršky, v nichž se objevovaly známé osobnosti. Jedním ze symbolů téhle éry je Britney Spears v cargo kalhotách, tedy v kapsáčích. Ty původně nosili příslušníci britské armády. V devadesátkách ovšem zažily boom i v módě „běžných smrtelníků“. A nyní ho zažívají znovu. Kapsáče přitom alespoň nevypadají bizarně a jsou skutečně praktické.
Módním symbolem devadesátých let se staly také flanelové košile. Ačkoli se původně jednalo o oblečení dělníků, slávu jim na konci 20. století vydobyli především milovníci hudebního stylu grunge. Ano, třeba posluchači Nirvany. Frontman této kapely, Kurt Cobain, nedal na kostkované flanelky dopustit. Dnes jsou přitom opět hitem. Ze stylu grunge ostatně přešly do mainstreamového oblékání i další prvky, které se nosí i v současné době. Jaké? Třeba ošoupané či děravé džíny.