Navzdory intenzivní akci skončil zápas Maroka s Chorvatskem nerozhodně 0:0

Přidat na Seznam.cz

Maroko remizovalo s Chorvatskem 0:0 a oba týmy získaly na úvod katarské kampaně bod. Chorvaté Luky Modriče měli více míč na kopačkách, ale nedokázali prolomit obranu Maroka. Hráči Maroka ukázali útočný záměr a do posledních minut bojovali o remízu.

Chorvaté od nepovedené účasti na loňském mistrovství evropy prohráli jen jeden ze šestnácti zápasů a vybojovali si postup do finále Ligy národů. Do dnešního zápasu nastupovali, jako favorité, ale bohužel své fanoušky zklamali. Oba týmy si vytvořily několik šancí, ale nedokázaly za celý zápas vstřelit gól a zápas skončil opět remízou 0:0.

Tým z Balkánu si na letošní šampionát přivezl šest hráčů z minulého mistrovství světa v čele s kapitánem Modričem. Sedmatřicetiletý držitel Zlatého míče z roku 2018 se od začátku snažil najít přihrávkami cestu do šestnáctky, ale jeho spoluhráči na hrotu mu moc nerozuměli.

Maročané se podobně jako všechny týmy z arabského světa mohli těšit obrovské podpoře diváků a hned po přestávce publikum málem rozjásala hlavička Mazrávího, ale brankář Livakovič míč nádherně zachytil. Vytáhl se i při střele Hakimího z dálky. Na druhé straně se Modrič pokusil z rohového kopu dát gól přímo do branky.

Chorvati měli s postupem času stále více navrch v držení míče, ale jejich pomalé rozehrávání je k úspěchu nedovedlo. Soupeře nedokázali ničím překvapit a ani šestiminutové nastavení změnu skóre nepřineslo.

Maroko vybojovalo překvapivě zasloužený bod a může se radovat. Naposledy na mistrovství světa vyhrál tým z Afriky v roce 1998 nad Skotskem, ale před čtyřmi lety málem porazili Španělsko, když přišli o gól až v poslední minutě.

Sestavy:

Maroko: Bunú – Hakimí, Adžuird, Saís, Mazráví (60. Attíat-Allá) – Únahí (82. Sabirí), Amrabat – Zijach, Amallá, Búfál (65. Azzalzúlí) – Nasjrí (81. Hamdallá). Trenér: Radžradžuí.

Chorvatsko: Livakovič – Juranovič, Lovren, Gvardiol, Sosa – Brozovič – Modrič, Kovačič (79. Majer) – Vlašič (46. Pašalič), Kramarič (71. Livaja), Perišič (90. Oršič). Trenér: Dalič.

Zdroje: sport.cz , isport.blesk.cz