Návrat Christiana Eriksena na mistrovství světa nebyl úspěšný. Dánové uhráli s Tuniskem nerozhodný výsledek

Přidat na Seznam.cz

Dánsko v úvodním zápase skupiny D na mistrovství světa ve fotbale v Kataru zklamalo. Christian Eriksen se vrátil po zdravotních potížích opět na velký turnaj a nebyl mu uznán pohádkový gól. Andreas Cornelius v největší šanci zápasu trefil z metru tyč a rozhodčí opět neuznával góly kvůli ofsajdu.

Dánové, semifinalisté mistrovství Evropy, nezačali své mistrovství světa zrovna nejlépe. Christian Eriksen se po 18 měsících od srdeční zástavy na Euru 2020 vrátil na velké turnaje, ale jeho Dánsko ve skupině D po pozdním dramatu s VAR uhrálo s Tuniskem frustrující remízu 0:0.

Tunisko zaujalo svým bojovným stylem, zejména v prvním poločase, a po gólu Ísama Džabálího, který byl neuznán kvůli ofsajdu, si musel brankář francouzského týmu OGC Nice Kasper Schmeichel začít dávat větší pozor. Dánsku byl deset minut po přestávce také neuznán gól, když Andreas Skov Olsen trefil dolní roh brány. Dánsko mělo ještě šanci na gól v nastaveném čase, kdy rozhodčí Cesar Ramos po kontrole monitoru VAR po potenciální hře rukou tuniského hráče Jasín Maríá penaltu nenařídil.

Ajsa Lajdúní se během prvních minut prosadil proti Eriksenovi a inspiroval Tunisko k tomu, aby mělo v prvním poločase navrch. Odražený pokus tuniského útočníka Mohameda Dräger šel těsně vedle, načež se Džebálí prohnal za dánskou obranu a špičkou kopačky překonal Schmeichela, ačkoli byl následně signalizován ofsajd.

Ve druhém poločase se Dánsko zlepšilo a Skov Olsen trefil dolní roh, ale střídající Mikkel Damsgaard byl v ofsajdu. Eriksenovi byl poté odepřen pohádkový gól, když brankář Dahmán zachránil jeho ránu levou nohou a Cornelius po následném rohu neuvěřitelně trefil z blízka tyč.

Sestavy:

Dánsko: Schmeichel – Andersen, Kjaer (C) (65. Jensen), A. Christensen – Kristensen, Delaney (45+1. Damsgaard), Eriksen, Höjbjerg, Maehle – Skov Olsen (65. Lindström), Dolberg (65. A. Cornelius).

Tunis: Dahmán – Tálbí, Maríá, Brún – Dräger (88. Kišrída), Schirí, Lajdúní (88. Sasí), Abdí – Slímán (67. Slití), Msákní (C) (80. Medžbrí) – Džebálí (80. Chiníssí).

Zdroj: sport.cz , isport.blesk.cz