Mexičan Canelo Alvarez obhájil titul v super střední váze. Soupeř prohrál teprve podruhé v jeho kariéře

Přidat na Seznam.cz

Mexický boxer Canelo Alvarez vyhrál 60. zápas v ringu, když v T-Mobile aréně v Las Vegas porazil vyzyvatele Američana Jermella Charla na body (119-108, 118-109 a 118-109). Třiatřicetiletý Alvarez si vítězstvím nad Charlem udržel pásy organizací WBO, WBC, WBA a IBF.

Stejně starý Charlo byl šampionem v lehké střední váze a tato porážka byla teprve druhou v jeho kariéře, za kterou odboxoval 38. profesionálních zápasů. V tomto zápase byl však mírným outsiderem, což se v průběhu zápasu potvrdilo. Alvarez měl od začátku zápas pod kontrolou, tlačil Charla k provazům a zasazoval mu rány do těla. V sedmém kole si připsal jediný knockdown zápasu, a to pravačkou a úderem přes hlavu. Pro Charla se jednalo teprve o druhý případ, kdy ho soupeř poslal k zemi. V ringu však vydržel celých 12 kol.

Charlo nezápasil od května loňského roku a kvůli tomuto zápasu musel jít o dvě váhové kategorie výše. Naopak Alvarezovi se již letos podruhé úspěšně podařilo obhájit titul mistra světa, když 6. května v Mexiku porazil Brita Johna Rydera. Vítězstvím si Alvarez vylepšil bilanci na 60-2-2.

„Tohoto Canela nemůže nikdo porazit,“ řekl Alvarez po zápase. „Tři měsíce jsme tvrdě pracovali, trénovali jsme hlavně údery na tělo. Tři měsíce v horách bez rodiny, beze všeho. Miluji box tak strašně moc, protože ze mě udělal toho kým jsem nyní.“

Charlo po utkání řekl, že to nebyl jeho den a že je na sebe pyšný. „Dostal jsem sice několik těžkých úderů, ale neknokautoval mě jako všechny ostatní. Ráno jsem vážil 78 kg, teď se chci zase vrátit do své váhové kategorie (do 70 kg). Chci se utkat s Terencem Crawfordem (úřadující šampion polotěžké a superpolotěžké váhy s bilancí 40-0).“

Plány poraženého Charla jsou jasné. Naopak staronový šampion Alvarez bude nyní čekat na dalšího vyzyvatele.

Zdroj: Sky Sports, BBC Sport