Messi s Neymarem těžce koušou porážku. V souboji gigantů byl úspěšnější Bayern

Přidat na Seznam.cz

Už v osmifinále Ligy mistrů proti sobě los škodolibě vybral dva souboje fotbalových gigantů. Zatímco duel Realu Madrid s Liverpoolem se uskuteční až za týden, nejočekávanější zápas nejlepší šestnáctky se odehrál už včera. Paris St. Germain přivítal na svém stadionu nazvaném Parc des Princes mnichovský Bayern. Spokojenější nakonec byli hosté, do odvety si z hlavního francouzského města odvezli vítězství 1:0. V základní sestavě domácích se v útoku od začátku představili Messi a Neymar. Třetí hvězda Mbappé nastoupila až ve druhé půli, protože neměla po nedávném svalovém zranění ještě natrénováno.

V prvním poločase byl aktivnější Bayern, který sice nevsítil gól, ale v počtu střel na bránu jasně dominoval – 9:1! Fanoušci Mnichova se dočkali na začátku druhé půle. V 53. minutě našel střídající Davies v pokutovém území Comana, který z voleje prostřelil gólmana Donnarummu.

Coman, který je právě odchovancem pařížského klubu, nijak vehementně svůj gól neslavil. Zajímavostí je, že svému mateřskému klubu vsítil ještě jiný a o hodně slavnější gól. Před třemi lety rozhodl ve finále Ligy mistrů o vítězství Bayernu nad Paris. St. Germain. To aby se domů radši ani nevracel…

Zmiňované hvězdy – Messi, Neymar a Mbappé – nedokázaly s hubeným výsledkem nic udělat, i když Brazilec i Francouz se dostali do zajímavých šancí, ale brankáře Sommera nepřekonali. „K vyrovnání skóre nám stačí jeden gól. Pokud budeme hrát svůj útočný fotbal a Bayern zatlačíme, můžeme postoupit. Ve druhém poločase se ukázalo, že ani Bayernu se nehraje pod tlakem dobře, musíme na to navázat,“ uvedl po utkání Mbappé.

I trenér Bayernu Julian Nagelsmann ví, že jeho tým ještě nemá zdaleka vyhráno a odveta, která se uskuteční 8. března, nebude vůbec jednoduchá. „Mbappé může změnit vývoj jakéhokoli utkání, do kterého nastoupí. Ale byli jsme lepším týmem, i když je to pořád jen první krok. Ten druhý nás čeká v Mnichově.

Zdroj: redakce, twitter, fcbayern.com