Mbappe a Giroud se postarali o výhru nad Austrálií, Francie zahájila obhajobu mistrovství světa ve velkém stylu

Přidat na Seznam.cz

Fotbalisté Francie ve svém úvodním utkání na mistrovství světa v Kataru vstoupili pohodlným vítězstvím 4:1 nad celkem z Austrálie. Obhájci zlata v úvodním vystoupení ve skupině D od deváté minuty prohrávali, ale nakonec zvládli nádherně otočit zápas a vyhrát s náskokem 4:1.

Obhájce titulu vyhrál úvodní zápas poprvé od roku 2006. Tým Francie porazil Austrálii ve svém zahajovacím zápase na mistrovství světa podruhé za sebou, před čtyřmi lety v Rusku zvítězili 2:1. Výběr galského kohouta, který zvítězil teprve podruhé z posledních sedmi zápasů se v dalším utkání skupiny D utká v sobotu s Dánskem, které remízovalo s Tuniskem a Austrálii čeká souboj se zmiňovaným Africkým klubem.

Francie přišla těsně před začátkem šampionátu o letošního držitele Zlatého míče útočníka Benzemu, který do Kataru nemohl přijet kvůli zranění. Zápas začali kohouti značným náporem, ale skóre překvapivě otevřeli Australané. V deváté minutě poslal centr z pravé strany Leckie, balon prošel napříč vápnem a Goodwin jej napálil pod břevno. Připsal si druhý reprezentační gól a postaral se o zatím nejrychlejší branku šampionátu v Kataru. Ještě v první půlce Francie otočila skóre góly od Rabiota a Girouda a do kabin šla tím pádem ve vedení 2:1.

V druhém poločase přišla Francie opět s velkým tlakem a Australané měli co dělat, aby udrželi kohouty na uzdě. V 68. minutě potom přišel třetí gól pro Francii, když se nádherně trefil Mbappé a celý zápas následovně rozhodl gólem v 72. minutě opět útočník Giroud.

Francouzi na mistrovství světa poprvé zaznamenali minimálně čtyři góly ve dvou zápasech po sobě, od roku 2000 se to povedlo už jen Brazílii a Německu. Austrálie na světovém šampionátu prohrála pošesté z posledních sedmi duelů.

Sestavy:

Francie: Lloris – Pavard (89. Koundé), Konaté, Upamecano, L. Hernandez (13. T. Hernandez) – Tchouaméni (77. Fofana) – Griezmann, Rabiot – Dembélé (77. Coman), Giroud (89. Thuram), Mbappé. Trenér: Deschamps.

Austrálie: Ryan – Atkinson (85. Degenek), Souttar, Rowles, Behich – Mooy – McGree (73. Mabil), Irvine (85. Baccus) – Leckie, Duke (56. Cummings), Goodwin (73. Kuol). Trenér: Arnold.

Zdroje: sport.cz , isport.blesk.cz