Léčba Hořavou zabrala. Hokejisté Sparty si připsali tři body poprvé od 14. října

Přidat na Seznam.cz

Záblesk naděje, tak by se dalo nazvat páteční utkání hokejové Sparty proti Karlovým Varům. Pražané bodovali poprvé po šesti kolech a zároveň se dočkali plnohodnotné výhry za tři body.

Sparta se tak odlepila z předposlední příčky a může se začít posouvat tabulkou vzhůru. Zkušený kouč Miloslav Hořava naordinoval svému týmu trpělivý styl hry a poctivým výkonem Pražané postupně přidávali góly do sítě karlovarské Energie.

V první třetině se prosadil sparťanský Gustaff Thorell, který zachytil karlovarskou rozehrávku a poradil si i s brankářem Lukešem. Ihned po přestávce se k odraženému puku dostal David Němeček a pro Spartu to bylo zase o něco veselejší. Energie dostala možnost korigovat v sérii přesilových her, a když nedokázala ani jednu využít, šlo se do kabin za stavu 2:0 pro Spartu.

Co se nepodařilo karlovarským hokejistům, to se Spartě povedlo 19 vteřin po začátku třetí třetiny, kdy zvládli využít přesilovku díky Davidovi Tomáškovi. O pět minut později navýšil sparťanský náskok Ostap Safin na 4:0 a dvě minuty na to se prosadil také Roman Horák.

Jakub Kovář byl blízko čistému kontu. O to ho ovšem nakonec hráči Energie obrali v 54. minutě, když po přezkoumání videa byla branka přiznána Jiřímu Černochovi. Zbytek utkání se již pouze dohrával, a tak se Sparta mohla po poctivém a trpělivém výkonu radovat ze tří bodů.

Zdroj: Onlajny.com, redakce