Kanonáda Mbappého řídila postup PSG do osmifinále francouzského poháru

Přidat na Seznam.cz

Ve francouzském poháru na PSG čekal šestiligový Pays de Cassel a hvězdný tým kolem Mbappého svého soupeře rozhodně nešetřil. Zápas se odehrál na stadionu v Nice kde francouzský útočník vstřelil pět branek.

O favoritovi utkání nemohlo být pochyb a PSG do sestavy dokonce nasadilo to nejsilnější, co má k dispozici. Za hosty nastoupil jak Killian Mbappé, tak Neymar nebo Ramos. Do utkání nezasáhl pouze Lionel Messi.

Na úvodní branku si svěřenci trenéra Galtiera museli počkat až do 29. minuty, kdy se poprvé prosadil po zpětné přihrávce Nuno Mendese Mbappé. Ten se o čtyři minuty později změnil v roli nahrávače, když ve vápně přenechal míč Neymarovi a ten z úhlu propálil brankáře Samsona.

Mbappé byl evidentně při chuti a svůj hattrick završil ještě do konce prvního poločasu. Nejdříve v 35. minutě přeloboval domácího brankáře, aby ve 40. minutě svou třetí brankou v utkání dodal klid svému týmu do další fáze zápasu.

Další dvě branky kanonýr PSG přidal v 57. minutě a 79. minutě, kdy stanovil konečné skóre na 7:0.

Na stadionu v Nice, kam přišlo 38 000 diváků tak vidělo jasný postup PSG do další fáze francouzského poháru, kde se v osmifinálovém duelu utká s Marseille.

Zdroj: PSG.fr, redakce