Djokovič dominantním výkonem vyhrál rekordní 24. grandslamový titul. Medveděv si musí opět počkat

Přidat na Seznam.cz

Srbský tenista Novak Djokovič neustále posouvá svoji rekordní sbírku grandslamových titulů. Ve finále US Open porazil ruského tenistu Daniila Medveděva 3:0 na sety a 24. titulem vyrovnal australskou legendu Margaret Courtovou.

Djokovič je ve věku 36 let a tří měsíců i nejstarším mužským vítězem US Open. Djoker v New Yorku triumfoval již počtvrté v kariéře, z toho Medveděva zda porazil ve finále již podruhé, tentokrát po setech 6:3, 7:6 a 6:3.

První set byl zcela v režii Djokoviče, který rychle soupeři vzal podání a set již nepustil. Zato ve druhém setu se oba soupeři přetahovali hodinu a 44 minut, než jej v tiebreaku poměrem 7:5 získal srbský tenista. V posledním setu sice Djokovič ztratil podání, ale dokázal soupeře opět breaknout. Novak Rusa překvapil aktivitou na síti, kde se pohyboval nezvykle často a měl úžasné číslo vyhraných míčů – 84%!

V roce 2023 Djokovič válcoval svoji konkurenci, která je z valné části o deset a více let mladší. Triumfoval na Australian Open, v nepřítomnosti Nadala i na French Open, nyní na US Open. Sklonit se musel pouze před Carlosem Alcarazem, který jej přemohl ve finále Wimbledonu. Mladý Španěl měl být Djokovičovým finálovým soupeřem i nyní, ale Medveděv „nedopřál“ divákům tak očekávaný souboj.

„Nikdy jsem si nepředstavoval, že tu budu stát s vámi a mluvit o 24 grandslamech. Nikdy jsem si nemyslel, že to bude realita. Ale v posledních několika letech jsem cítil, že mám šanci přepsat historii. Tak proč se jí nechopit, když se nabízí?“

Na kolik titulů z grandslamů může Djokovič mířit? Dříve se za magickou hranici bralo 10 titulů. V časech velké trojky (Federer, Nadal, Djokovič) padlo 20 vyhraných grandslamů. Djoker může klidně dosáhnout na 30 titulů. Již nyní je patrně nejlepších (minimálně nejúspěšnějším) tenistou všech dob. A jeho jízda nekončí.

Zdroj: BBC Sport, ESPN