Divoká přestřelka v Kataru! Srbsko nezvládlo udržet své vedení a remízovalo s Kamerunem

Přidat na Seznam.cz

Gólovou přestřelku nám představili fotbalisté Srbska a Kamerunu. Srbové šli do šaten s gólovým náskokem, ale v druhé půli o něj přišli během pouhých tří minut. V zápase se neobjevil brankář Kamerunu André Onana, který se údajně pohádal s trenérem na tréninku.

Zápas odstartoval svižně, když v 29. minutě kamerunský stoper Jean-Charles Castelletto vstřelil gól. První poločas již vypadal pro Kamerun slibně, ale přišel zvrat v nastaveném čase, když zařídili obrat Strahinja Pavlovič a Sergej Milinkovič-Savič. Do vedení 3:1 šli Srbovév 53. minutě gólem Aleksandaar Mitroviče. Kamerun však bez boje odejít nechtěl a dvěma góly v 63. a 66. minutě srovnali skóre na 3:3 hráči Vincent Aboubakar a Eric Choupo-Moting.

Do zápasu musel nastoupit ke svému šestému reprezentačnímu zápasu brankář Epassy. Kamerunský trenér Song totiž před zápasem vyřadil z kádru brankářskou jedničku Onanu, s kterým se podle médií nepohodl.

Fotbalisté Kamerunu získali bod na šampionátu po osmi porážkách a odvrátili tak hrozbu vyrovnání negativního rekordu Mexika z let 1930 až 1958. Po úvodním zápase, ve kterém podlehli 0:1 Švýcarsku má africký celek na kontě bod stejně jako Srbové, kteří prohráli 0:2 s Brazílii.

Sestavy:

Kamerun: Epassy – Fai, Castelletto, N’Koulou, Tolo – Kunde (67. Ondoua), Hongla (55. Aboubakar), Anguissa (81. Gouet) – Mbeumo (81. N’Koudou), Choupo-Moting, Toko Ekambi (67. Bassogog). Trenér: Song.

Srbsko: V. Milinkovič-Savič – Milenkovič, Veljkovič (78. Babič), Pavlovič (56. S. Mitrovič) – Živkovič (78. Radonjič), Lukič, Maksimovič, Kostič (90.+2 Djuričič) – Tadič, A. Mitrovič, S. Milinkovič-Savič (79. Grujič). Trenér: Stojkovič.

Zdroje: sport.cz , isport.blesk.cz