Davidová vstoupila do sezony solidním sedmým místem. „Doufala jsem, že se z toho nepo…“

Přidat na Seznam.cz

Nenápadně se v současné záplavě světového fotbalu rozjela biatlonová sezona. Ještě nedávno to byl v Česku bez přehánění televizní národní sport, avšak po ukončení zlaté generace (a především Gabriely Soukalové), už ta pozornost tohoto napínavého klání trochu uvadla. Přesto se především díky Markétě Davidové vyplatí přímé přenosy tohoto zimního sportu sledovat.

A byla to právě Davidová, která se na úvod sezony ve finském Kontiolahti ve vytrvalostním závodě v rámci světového poháru představila solidním sedmým místem. Možná v duchu tato 25letá závodnice pomýšlela i medailové pozice, vždyť už tuto disciplínu dokázala několikrát vyhrát, ale i tak byla spokojená. „Myslím, že to byl relativně dobrý závod. Střelba byla taková, jaká jsem doufala, že bude a že se z toho nepo…, tak to se povedlo. Akorát poslední rána šla mimo, ale jsou to první závody, tak uvidíme. Nedělala bych z toho závěry,“ řekla Davidová Radiožurnálu.

Spokojená může být i mladičká Tereza Voborníková, která teprve do světového poháru nakukuje. Její 22. příčka je dobrým znamením, že dvojnásobná juniorská mistryně světa by se mohla postupně zařadit mezi naše opory. Na finské střelnici se prezentovala jen jednou chybou. „Stejně bych ty čtyři nuly asi nedala. Když jsem tu poslední ránu netrefila, jen jsem se smála. Ale i za jedna je to hezké, i když, kdybych ji trefila, byla bych určitě radši. Při běhu jsem se tak špatně necítila, ale lyže mě tolik nepodržely, snad to bude do příště lepší,“ dodala mladičká biatlonistka.

Bohužel tradičně se ve střelbě nedařilo Lucii Charvátové, sedm chyb je na zkušenou závodnici příliš… Lepší střelbu předvedla Jessica Jislová, která se netrefila do tří terčů.

Zítra jsou na pořady štafety, jak ženská, tak mužská. „Těším se, mám štafety ráda docela dlouho. Uvidíme, jestli nebude sněžit, to by byla komplikace. Ale týmové závody jsou vždycky fajn. Když děláme individuální sport, je prima zazávodit si takto dohromady,“ dodala Davidová.

Ženy – vytrvalostní závod (15 km) SP v Kontiolahti:

1. H. Öbergová (Švéd.) 43:53,8 (1 trest. minuta), 2. Tandrevoldová (Nor.) -36,5 (0), 3. Vittozziová (It.) -39,7 (1), 4. Voigtová (Něm.) -1:00,5 (0), 5. Simonová (Fr.) -1:11,9 (1), 6. Herrmannová-Wicková (Něm.) -1:31,4 (2), 7. Davidová -1:37,6 (2), …22. Voborníková -3:18,8 (1), 39. Václavíková -4:35,0 (1), 54. Jislová -6:09,1 (3), 79. Charvátová (všechny ČR) -9:15,5 (7).

Zdroj: irozhlas.cz , sport.ceskatelevize.cz