Další šok v Kataru! Fotbalisté Íránu v posledních minutách vyhráli nad Walesem 2:0

Přidat na Seznam.cz

Prokletí Velšanů stále trvá. Nepodařilo se jim zvítězit na mistrovství světa už od roku 1958. Fotbalisté Íránu po úvodní velké porážce s Anglií (2:6) slaví na mistrovství světa v Kataru svou první výhru, když se jim podařilo zdolat dvěma góly v nastavení oslabený Wales 2:0.

Od začátku utkání se hrál rychlý fotbal, přesto bylo k vidění velmi málo šancí. Ve 12. minutě se Moore natáhl po Robertsově centru, ale íránský brankář Hosejn Hosejní míč vyrazil. Na druhé straně skóroval hráč Gholízadé, ale gól opět neplatil kvůli ofsajdu.

Po poločase měl více šancí na gól Írán. Během 11 sekund neproměnil hned tři gólové šance. Azmún trefil z vápna tyč, Gholízadému se následně zpoza šestnáctky povedlo totéž a Azmún z dorážky hlavičkoval do gólmana Hennesseyho. Wales měl sice po celý zápas větší držení míče, ale byl to právě Írán, který neustále útočil.

Ke konci zápasu se však stala zásadní událost, když Hennessey při výběhu zasáhl místo míče kolenem Taremího. Sudí Escobar nejdřív velšskému brankáři udělil žlutou kartu, ale po zásahu videorozhodčího ho vyloučil. Írán okamžitě vycítil příležitost a přidal na intenzitě. Rozhodčí nastavoval devět minut. Zvrat zápasu přišel však na úplném konci, když v 98. minutě padl gól na 1:0 a ve 101. minutě na 2:0.

Írán vyhrál teprve druhý zápas ze svých celkových 12 zápasů na mistrovství světa. Wales nezvítězil posedmé za sebou a pokud se mu v derby s Anglií nepodaří zvítězit šance na postup upadá.

Sestavy:

Wales: Hennessey – Mepham, Rodon, B. Davies – C. Roberts (57. Johnson), Ampadu (78. Allen), Ramsey (87. Ward), N. Williams – Bale, Moore, Wilson (58. James).

Írán: H. Hosejní – Rezajíán, Púralígandží, M. Hosejní, Mohammadí – Gholízadé (77. Džahánbachš), Núrollahí (77. Češmí), Ezatolahí (83. Karímí), Hadžsáfí (77. Torabí) – Azmún (68. Ansárífárd), Taremí.

Zdroje: sport.cz , isport.blesk.cz