Chorvatsko přetlačilo Maroko a z Kataru si odveze bronzové medaile

Přidat na Seznam.cz

Mistrovství světa ve fotbale má za sebou první medailový zápas. Utkání lépe zvládla reprezentace Chorvatska, která Maroko porazila 2:1. O vítěznou branku se postaral těsně před koncem prvního poločasu Mislav Oršič.

Chorvatsko si tak po stříbru z Ruska odveze cenný kov také z Kataru. Dramatické utkání, kde nebylo nouze o šance a zajímavé momenty, rozhodl Miroslav Oršič, který chytrou střelou obstřelil brankáře Bunú.

Začátek utkání patřil fotbalistům Chorvatska, kteří se po úvodním hvizdu vrhli do útoku a jejich aktivita byla v sedmé minutě odměněna první brankou. Po přímém kopu se k míči propletl Gvardiola a hlavou rozvnil síť marocké branky.

O dvě minuty později se stadion v Dauhá zatřásl podruhé, když na druhé straně vyrovnával také hlavou Darí, pro nějž se jednalo o premiérovou trefu za reprezentaci. S týmem Chorvatska brzké vyrovnání nijak nezamávalo a dál se snažili kontrolovat průběh hry.

Krásný fotbalový moment, který nakonec rozhodl boj o bronz, si připravil na 42. minutu Oršič, když se dostal na hranici velkého vápna a technickou střelou dokázal obstřelit brankáře Maroka.

V posledních jedenácti utkáních o bronz tak diváci viděli minimálně tři branky. Vyjímkou bylo pouze utkání mezi Anglií a Belgií, které skončilo 2:0. I přesto se potvrdilo pravidlo, že v utkání o třetí místo padá hodně gólů.

Zdroj: Onlajny.com, redakce