Brázilie má díky těsné výhře nad Švýcarskem zaručený postup do osmifinále

Přidat na Seznam.cz

Fotbalisté Brazílie dokázali zvítězit i ve svém druhém zápase na mistrovství světa. Švýcarsko porazili 1:0 a zajistili si tak postup do osmifinále. Vítězný gól vstřelil v 83. minutě Casemiro. Švýcaři budou muset o svůj postup ještě zabojovat v utkání se Srbskem.

Historicky nejlepší tým na světě, který získal celkem pět titulů z mistrovství světa opět zazářil a vypadá to, že si na letošním šampionátu jde pro další titul. Brazilci mají velmi kvalitní útočníky a do letošního šampionátu vstoupili vítězně. V úvodním zápase se Srbskem předváděli svoji typickou ofenzivní podívanou a výhrou 2:0 si získali krásné tři body. Bohužel přišli o svou největší hvězdu Neymara, který se v prvním zápase zranil.

Tým Kanárků do zápasu sice nevstoupil zrovna nejlépe a výkonem v první půlce hry úplně nepřesvědčil, ale po celé utkání měl lepší souhru a jediným gólem, který vstřelil v 83. minutě hráč Casemiro si zajistil vítězství. Švýcarsko musí o svůj postup ještě bojovat, ale Brazílie má již postup mezi nejlepších šestnáct týmů čili do osmifinále jistý.

Sestavy:

Brazílie: Alisson – Militao, Marquinhos, Thi. Silva (C), Sandro (86. Telles) – Casemiro, Fred (58. Guimarães) – Raphinha (73. Antony), Paquetá (46. Rodrygo), Vinícius Júnior – Richarlison (73. Jesus).

Švýcarsko: Sommer – Widmer (86. Frei), Akanji, Elvedi, Ric. Rodríguez – Freuler, Xhaka – Rieder (58. R. Steffen), Sow (75. Seferović), R. Vargas (58. E. Fernandes) – Embolo (75. Aebischer).

Zdroje: sport.cz , isport.blesk.cz