Božský Messi řídil postup Argentiny do finále. Chorvatsko si zahraje o bronz

Přidat na Seznam.cz

Lionel Messi stále žije svůj sen na zisk titulu mistra světa a nutno podotknout, že týmová soudržnost mu v tom je maximálně nápomocná. V prvním semifinále si hravě poradila s reprezentací Chorvatska 3:0 a zahraje si finále s vítězem duelu Francie – Maroko.

Argentina tak může získat titul mistrů světa po 36 letech. Lionel Messi byl hlavním strůjcem postupu, když sám jeden gól dal a na dvou se výrazně podílel.

První krok k postupu učinil tým z jižní Ameriky ve 34. minutě, když se do velkého vápna vydal neohroženě Alvaréz a chorvatskému brankáři nezbyla jediná možnost než faulovat. Míč na značku pokutového kopu si postavil osobně kapitán Argentiny a nekompromisní střelou pod břevno poslal svůj tým do vedení.

O pět minut později se opět dostal k míči Alvaréz, který se vydal na padesát metrů dlouhou pouť a i s notnou dávkou štěstí dostal míč do sítě. Argentinský záložník byl také u třetí branky, když po přihrávce Messiho zvyšoval již na 3:0. V té chvíli již nikdo o jasném postupujícím nepochyboval.

Chorvaté se za celý zápas k ničemu vážnějšímu nedostali a zahrají si utkání o bronz. Argentina má možnost získat titul mustrů světa po 36 letech. Poslední možnost k tomu měli v roce 2014, kdy prohráli s Německem 1:0.

Finálový duel je naplánovaný na neděli v 16:00.

Zdroj: Fifa.com, redakce