Bitva na moravském poli. Rozhodčí v souboji Olomouce s Hradcem udělil v poslední třetině 72 trestných minut

Přidat na Seznam.cz

Zápas se do poslední třetiny vyvíjel jednoznačně pro Hanáky. Ti do ní vstupovali za jasného vedení 4:0 a předpokládalo se, že zápas už se jen dohraje. Proti ovšem byli útočníci Jiří Ondrušek a Radovan Pavlík.

Do křížku se oba hráči dostali hned na začátku třetí části a spustili lavinu rvaček, které okořenili zbývající část utkání. Rozhodčí nakonec vyměřili v utkání neuvěřitelných 74 trestných minut.

Asistent domácích Boris Žabka, který ve své hráčské kariéře byl považován za tvrďáka, viděl motiv šarvátek ve frustraci hostů, kteří své gólové šance nedokázali na rozdíl od domácích využít. Olomouc nakonec zápas zcela ovládla výsledkem 5:0.

Nejvíce se činili bratři Klímové, kteří vyfasovali pětiminutové tresty jako první. Další hromadnou potyčku vyvolal zákrok olomouckého Mareše, který tvrdě přišpendlil na mantinel Karla Pilaře.

„Hodně slušné! To jsem nezažil ani v Kanadě, ale někdy to tak prostě je,“ zhodnotil průběh třetí třetiny navrátilec z AHL olomoucký Karel Plášek.

Brankář Jan Lukáš si připsal 31 úspěšných zákroků a vychytal třetí čisté konto v letošní sezóně. Olomouc i díky němu zvítězila potřetí z posledních čtyř duelů a drží si třetí místo v tabulce Extraligy. Hradec je aktuálně devátý.

Zdroj: ČTSport, redakce