Bitva na moravském poli. 100 trestných minut a dva boxerské souboje

Přidat na Seznam.cz

Velmi emotivní souboj přinesla moravská bitva o páté místo extraligové tabulky. Na Hanou přijeli hokejisté Plzně. Všechny body nakonec zůstali v Olomouci. Vítěznou trefu zaznamenal Jan Knotek v 41. minutě.

Česká extraliga se přehoupla do své poslední čtvrtiny a vrcholí tak boje o pozice v konečné tabulce. Potřetí v sezóně na sebe narazili hokejisté Mory a plzeňských indiánů.

Jako první se prosadili domácí zásluhou Lukáše Nahodila, který trestal první vyšší trest udělený Markovi Baránkovi. Ten se tak do sprch vydal po velmi krátkém pobytu na ledě, když trest do konce utkání vyfasoval v 6. minutě první třetiny.

Další zajímavé věci se děly během první komerční přestávky, když u plzeňské střídačky došlo k potyčce mezi Davidem Škůrkem a bitkařem Samuelem Bittenem. Oba kohouti si vyměnili pár ostrých úderů, ale souboj ukončili vzájemným respektem vyjádřený podáním ruky.

Po vzájemném vyloučení se hráči začali více soustředit na hokej a oba týmy přítomným divákům předvedly napínavou bitvu do poslední minuty.

V 23. minutě vyrovnal plzeňský David Kvasnička. Domácí si vedení vzali zpět ve 30. minutě, když si premiérovou trefu v Extralize zapsal Lukáš Mareš.

Do třetí třetiny si hráči Mory nemohli přát lepší vstup, když hned na začátku vstřelil vítěznou branku Jan Knotek. Necelých pět minut před koncem hosté odvolali brankáře a výhodu jednoho hráče v poli využili zásluhou Jakuba Poura.

Na vyrovnání už se plzeňští nezmohli a důležité tři body tak zůstaly v Olomouci.

Zdroj: Onlajny.cz, HC Olomouc