Amerika se chystá na nejdražší fotbalový zápas. V hlavní roli „mesiáš“ Messi

Přidat na Seznam.cz

Argentinský superman Lionel Messi stihl během několika zápasů uchvátit americké publikum a přivést na fotbalové stadiony davy lidí. A nic nenasvědčuje tomu, že by „Messiho mánie“ měla v dohledné době ustoupit.

Ceny vstupenek na nedělní fotbalový zápas MLS (Major League Soccer) mezi Interem Miami a Los Angeles FC nejdražšími v celé historii ligy. Průměrná cena vstupenky se pohybuje kolem 690 dolarů (15 300 korun), což je cca 527% nárůst oproti průměrné ceně vstupenky na ligový zápas (cca 110 dolarů) před příchodem Messiho.  
Pakliže chcete vidět argentinskou superstar v Los Angeles, připravte si podle deníku InsideSport přesně 789 dolarů (a spěchejte, ceny porostou)! Pro srovnání, nejlevnější vstupenka na příští utkání úřadujících šampionů Los Angeles FC bude o 80% levnější a bude tak stát okolo 151 dolarů.

Messiho vystoupení pravidelně zvyšují ceny vstupenek od jeho vstupu do MLS. Na Messiho první zápas z minulého týdne byly ceny vstupenek na zápas s New York Red Bulls téměř o 1000 % vyšší než obvykle. „Messiho mánie“ sahá i mimo hřiště. Společnost Apple uvedla, že od červencového příchodu Messiho prudce vzrostlo předplatné jejího fotbalového streamovacího balíčku. Pro společnost Adidas je poptávka po Messiho dresu „skutečně bezprecedentní“, což vyvolalo nahromadění objednávek až do října. Prodejce Soccer.com minulý týden sdělil CNN, že osm nejprodávanějších dresů na jeho webových stránkách souvisí s Messim, včetně jeho argentinské soupravy a dresu Interu Miami. Floridský tým je nyní nejprodávanější soupravou klubu MLS ve všech státech USA kromě Vermontu. Dříve byl dres Interu Miami nejprodávanějším dresem pouze na Floridě.

Messi již několik týdnů pořádně vydělává mnoha firmám a organizacím. Nezapomeňme však, že za jeho příchodem stál David Beckham, který vždy ví, jak upoutat pozornost….a hlavně jak na ní pekelně vydělat.  

Zdroj: CNN, InsideSport