Adamczyková je po těžkém zranění zpět. Z Rakouska si veze třetí místo

Přidat na Seznam.cz

Snowboardistka Eva Adamczyková, kterou zná sportovní (ale i nesportovní) veřejnost spíše pod dívčím jménem Samková, se po těžkém zranění vrátila na svahy. Olympijská vítězka z roku 2014 se dnes zúčastnila závodu nižší kategorie FIS na rakouském Pitztalu a vyjela si třetí místo.

29letá závodnice si tak po těžkých zlomeninách obou kotníků dokázala, že jí cit pro sníh zůstal, což může potvrdit v prosinci v italském Montafonu, kde se už zúčastní Světového poháru. Paradoxně v tomto středisku si vážně poranila kotníky a ihned zde byla i operována. Je vidět, že sympatická Eva se toho nebojí a chce tu znovu rozjet naplno svou kariéru, která by měla mít svůj definitivní vrchol v roce 2026, kdy se v Miláně bude konat olympiáda.

Snowboardcrossového závodu v Pitzalu se zúčastnila i další česká závodnice, Vendula Hopjáková obsadila sedmé místo. I mezi muži jsme měli zastoupení – Radek Houser skončil šestý.

Zdroj: isport.blesk.cz , sport.ceskatelevize.cz