Kdo dřív přijde, ten ušetří. Ráno v Lidlu můžete nakoupit potraviny se slevou až 70 %. Kila zeleniny jen za 25 korun
V Lidlu se někdy odehrává boj div ne o život, a to hlavně poránu, kdy na mnoho pobočkách seženete i tři kila potravin za neuvěřitelných pětadvacet korun. Slevy jsou to prostě neskutečné, zboží nakoupíte se sedmdesátiprocentní slevou! Víte, jak na to?
Nejlepší je pro ně zajít už ráno. Odpoledne většinou v regálech na zákazníky nečekají, protože v té době bývají poctivě vykoupené. Jde o oblíbené tašky, které šetří jídlo, a ty fungují na oblíbeném principu „kdo přijde dřív, ten ušetří“. Lidl patří mezi prodejny, jež se rozhodly pomoci svým zákazníkům šetřit, jak se dá, a proto dává zeleninu a ovoce, které už nejsou v tom nejlepším stavu, do speciálních papírových tašek. Rozhodně v nich nenajdete ale žádné potraviny nahlodané plísní! Všechno jídlo je kvalitní a dá se bez problémů použít, i když je nejlepší, abyste jej spotřebovali třeba do dvou dnů od koupě.
Zákazníci přesto upozorňují na to, že je vhodné nechávat tašky maminkám na mateřské dovolené, případně seniorům. Zároveň se nedoporučuje kupovat si víc než jednu tašku, a to hlavně z etického hlediska, tedy aby se dostalo na co nejvíce zákazníků.
Řetězec tak brojí proti fenoménu takzvaného food waste, tedy potravinového odpadu, který se stal velkým problémem po celém světě. Lidl na svých stránkách varuje, že každý Čech vyhodí v průměru asi 57 kilogramů jídla ročně a jedna domácnost by tak mohla omezením plýtvání ušetřit až osm tisíc korun za rok. Není to ovšem jen o penězích, ale také o tom, abychom se zbytečně nezbavovali jídla, kterému nic není. Mnohé společnosti totiž vyhazují potravinové přebytky do kontejnerů. Namísto toho, aby je prodaly se slevou, pak tvoří jen další kila odpadu.

Nově ušetříte i za maso a pečivo
V Lidlu tak najdete poblíž pekárny speciální stojany, na kterých je napsáno „s Lidlem šetříme jídlem“. V těch jsou rozestavěny již výše zmíněné tašky, které mají kolem tří kilogramů. Každá z tašek stojí pětadvacet korun a její obsah tvoří nepoškozené kusy ovoce a zeleniny, ale také bylinky, často i brambory. Dříve nabízel Lidl zákazníkům bedýnky, tašky jsou ale poněkud praktičtější. Nově však můžete ušetřit i na dalších potravinách.
Záleží samozřejmě i na prodejně a na lokalitě, ale ve speciálních koutcích můžete nalézt zároveň ještě také chlazené výrobky až se sedmdesátiprocentní slevou. Ty jsou zdravotně nezávadné, jen se blíží jejich datum spotřeby. I proto je vhodné zkonzumovat je do několika málo dní od koupě (vždy podle data uvedeného na obalu). Úplně stejný princip bude fungovat také pro maso a ryby, aby se plýtvání jídlem opravdu minimalizovalo.

Lidl myslí i na zvířátka
Neprodejné potraviny, které mají poškozenou etiketu nebo obal, putují do potravinových bank, kde tak končí nejrůznější sirupy, konzervy a podobně. Řetězec má spolupráci i se zoo v Jihlavě, do které vozí ovoce a zeleninu pro zvířátka. Spolupracuje s domovem seniorů Dřevčický park, kam pravidelně posílá toaletní papír, prací prášky a další drogerii. Krmivo pro psy a kočky, které má poškozený obal, nebo je jinak neprodejné, míří zase do útulků „Pes v nouzi“ a „Andělé tlapek“.
Zdroje: lidl.cz, idnes.cz